Oczy są zwierciadłem duszy. Nie możemy jednak zapominać, że skóra wokół nich jest cienka i delikatna. Zazwyczaj także bardzo wrażliwa. Kurze łapki, pierwsze zmarszczki, obrzęki i sińce pod oczami - to problemy, z którymi najczęściej spotykam się w moim gabinecie. Wszystkim moim pacjentkom powtarzam, że w pielęgnacji skóry okolic oczu najważniejsze są prewencja, ochrona i nawilżanie.
Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, a jej grubość to około 0,5 mm. Charakteryzuje się słabym krążeniem krwi oraz limfy, a także tendencją do zastoju chłonki (limfy). Niestety w praktyce oznacza to,że produkty przemiany materii zamiast trafiać do naczyń limfatycznych, tłoczą się i skupiają się w gąbczastej strukturze tkanki łącznej. Jest to jeden z głównych powodów naszej porannej zmory, czyli : nieestetycznych worków i obrzęków pod oczami. Pamiętajmy, że skóra właściwa pod oczami ma niewiele kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów, dlatego jest bardzo wiotka. Gruczoły łojowe są nieliczne, a tkanka podskórna dość luźna i znacznie cieńsza niż w innych okolicach. Nie wiem czy wiesz, ale skóra okolicy oczu otacza zespół 22 mięśni odpowiedzialnych za ruchy powiek, chroniące gałkę oczną.
Podatna jest na powstawanie zmarszczek mimicznych, sennych, grawitacyjnych. Natomiast jeśli opuchlizna wokół oczu utrzymuje się długo, koniecznie odwiedź specjalistę. Może to być oznaką chorób nerek bądź układu krążenia.
Demakijaż, czyli usuwanie pozostałości kosmetyków.
Najważniejszą zasadą pielęgnacyjną każdej kobiety jest reguła, aby nigdy nie kłaść się spać bez usunięcia makijażu.
Oczyszczanie skóry wokół oczu i powiek musi być dokładne, regularne, a jednocześnie delikatne. Jeśli chcesz aby demakijaż oczu był precyzyjny, koniecznie użyj do tego celu specjalnie przeznaczonych do tego celu preparatów: płynu do demakijażu lub wody micelarnej. Rozpocznij rytuał od delikatnego położenia na powiekach płatka kosmetycznego nasączonego preparatem. Poczekaj aż tusz i cienie się rozpuszczą, a potem przesuń płatek od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Zachowuj się delikatnie i ostrożnie, aby nie podrażnić oczu. Powtarzaj czynność, aż kolejny płatek będzie zupełnie czysty.
Uważam, że skóra wokół oczu wymaga intensywnej i bardzo precyzyjnej pielęgnacji. Jeśli twoja skóra jest przesuszona nie zapomnij w codziennej pielęgnacji o silniejszych preparatach, np. odżywczym serum, czy ampułkach. Można je stosować rano i wieczorem albo tylko na noc. Po rozprowadzeniu kosmetyku wokół oczu należy jeszcze delikatnie wklepać odrobinę kremu, bo serum błyskawicznie się wchłania i pozostawia uczucie ściągniętej skóry. Doskonałym rozwiązaniem, po które sięga coraz więcej kobiet, są maseczki pod oczy w postaci kolagenowych płatków nasączonych np. kwasem hialuronowym, wyciągiem z alg czy miłorzębu. Ich bogaty skład i silne działanie nawilżające wspomaga rozjaśnianie cieni pod oczami. Pomagają również likwidować obrzęki. Zapamiętaj! Dobre preparaty pielęgnacyjne dla skóry wokół oczy charakteryzują się lekką, szybko wchłaniającą się konsystencją (nie mogą być zbyt tłuste). Mogą mieć postać kremu, żelu, koncentratu (ampułka) Zwróć uwagę, aby nakładając kosmetyk, robić to ze szczególną delikatnością,tak, aby nie rozciągać nadmiernie cienkiej skóry wokół oczu. Ważny jest też sposób aplikowania kremu czy żelu – od kącika wewnętrznego do kącika zewnętrznego powieki górnej, potem od kącika zewnętrznego powieki górnej do kącika wewnętrznego powieki dolnej.
Co proponują gabinety kosmetyczne?
mezoterapia igłowa;
masaż;
maski z alg;
fale radiowe;
medycyna estetyczna: kwas hialuronowy, botoks
Pielęgnacja skóry wokół oczu, jest tak samo ważna i istotna jak pielęgnacja innych partii naszego ciała. Zawsze radzę moim pacjentkom, aby podeszły do do pielęgnacji skóry wokół oczu holistycznie. Doradzam odpowiednia dietę, picie wody, kosmetyki, ale także ruch na świeżym powietrzu, osiem godzin snu dziennie.
Zadbajmy o wszystkie aspekty naszego życia.
Perfect Beauty