Przypominasz sobie wieczory, kiedy ze zmęczenia nie miałaś siły ruszyć ręką i najchętniej, bez rozbierania położyłabyś się do łóżka? Myślę, że każda z nas miała taką chwilę w swoim życiu. Pamiętaj jednak, że jeśli zapomnisz, zignorujesz demakijaż rano obudzisz się w jeszcze gorszej kondycji, niż wtedy kiedy szłaś spać.
Często słyszę pytania: Jakie produkty są najlepsze do demakijażu? Czy płyn micelarny wystarczy, aby zmyć makijaż? Czy do demakijażu oczu należy używać innych produktów niż do demakijażu twarzy? Odpowiem tak: najważniejszą rzeczą w demakijażu jest to, aby w ogóle był wykonywany. Najgorsze, co możesz zrobić dla swojej twarzy, to pozostawić na niej na noc chociażby kroplę jakiegoś produktu, który poprawiał twoją urodę w ciągu dnia. Zapamiętaj! Demakijaż to podstawa pielęgnacji.
Uwaga! Mleczko do demakijażu czy płyn micelarny, nie zastąpią nam żelu do mycia twarzy i toniku czy hydrolatu. Demakijaż to must have codziennej pielęgnacji twojej twarzy. Jeśli zostanie pominięty, zapomniany nie wpisany na listę Twoich codziennych rytuałów pielęgnacyjnych - możesz zapomnieć, o ładnej, świeżej, promiennej cerze. Dobrze wykonany demakijaż ułatwia skórze nocną regenerację, zapobiega powstawaniu wyprysków, łagodzi problemy skórne. Demakijaż powinien zajmować pierwsze miejsce na liście twoich codziennych czynności pielęgnacyjnych. To taka trochę transakcja wymienna : ty poświęcasz czas twojej twarzy, ona odpłaca ci się zdrowym wyglądem. Pamiętaj jednak, że tylko dobre oczyszczenie pozwala usunąć makijaż i wszystkie zanieczyszczenia codziennie gromadzące się na skórze.
Etapy demakijażu:
Podstawą każdego demakijażu, jest zapewnienie skórze komfortu, ale to także jedyny i skuteczny sposób by cera przyjęła jak najwięcej składników aktywnych z kosmetyków pielęgnacyjnych, które aplikujemy bezpośrednio po demakijażu. Jak więc wykonać prawidłowy demakijaż? Bardzo istotną kwestią, którą często podkreślają kosmetolodzy, jest to, że poprawny demakijaż nie ogranicza się tylko do umycia twarzy.
1. Nasz codzienny rytuał rozpoczynamy od pozbycia się najcięższych warstw produktów, które mamy na twarzy, czyli make-upu oczu i ust. Jakich kosmetyków używamy do tego celu? Zacznijmy od tego, że tradycyjne mydło nie jest najlepszą metodą usuwania makijażu, nie tylko może podrażnić nasze oczy czy cerę, ale także nadmiernie ją wysuszyć. Do tego celu wybierajmy kosmetyki specjalnie przeznaczone do usuwania makijażu z tych okolic. Chciałabym obalić mit, który często jest powtarzany przez kobiety, które twierdzą, że produkty do demakijażu są bardzo drogie. Nieprawda. Jest wiele polskich, ale również zagranicznych firm, które mają doskonała ofertę cenową i jeśli tylko chcemy, naprawdę możemy wybrać doskonały produkt, nie za miliony. Aby zmyć makijaż w sposób bezpieczny, użyjmy odpowiednich kosmetyków lub produktów do tego przeznaczonych. Można to zrobić na kilka sposobów, w zależności od własnych preferencji i używanego kosmetyku. Ja swoim klientom bardzo polecam mleczko oczyszczające z DMS (dermo membran strukture) - dokładnie i bardzo skutecznie usuwa pozostałości makijażu, przygotowując skórę do aplikacji toniku czy hydrolatu. Wiem, że niektóre z was będą wolały oczyszczać twarz wacikiem nasączonym kosmetykiem myjącym: płynem do demakijażu, płynem micelarnym. Inne panie użyją do tego szczoteczki, czy żelu do mycia twarzy. Podkreślam i uczulam: tak naprawdę nie sam kosmetyk i jego marka są najważniejsze, najważniejsze jest, aby produkt bardzo dokładnie oczyścił naszą cerę, nie powodował podrażnień i nie uszkadzał bariery ochronnej skóry. Po wykonanym demakijażu zawsze przetrzyj twarz wacikiem kosmetycznym - to pozwoli Ci sprawdzić czy usunęłaś cały makijaż i zanieczyszczenia. Po dokładnie wykonanym demakijażu wacik pozostanie całkowicie czysty!
Podsumowujemy:
a.Demakijaż oczu:
Najefektywniejszą i najprostszą metodą na usunięcie tuszu do rzęs, czy cieni jest nasączenie wacika kosmetycznego dobrym płynem do demakijażu i przyłożenie go do zamkniętej powieki. W ten sposób makijaż rozpuszcza się i ułatwia nam jego usunięcie. Nie pocieraj, nie trzyj oka, pamiętaj również o kierunku demakijażu. Ściągnij rozpuszczony makijaż ruchem do dołu lub do wewnątrz oka. Taki kierunek ruchów efektywniej usuwa makijaż i nie rozciąga skóry.
b.Demakijaż całej twarzy:
Po wykonaniu demakijażu oczu należy przejść do oczyszczenia skóry całej twarzy. Moje klientki najczęściej wybierają do tego żele myjące i mleczka stosowane razem z wodą. Oczyszczanie rozpocznij od nawilżania twarzy wodą i kulistymi ruchami nałóż kosmetyk, delikatnie ściągając makijaż. Obficie spłucz wodą. Koniecznie pamiętaj o temperaturze. Zawsze używaj letniej wody, zbyt ciepła wysuszy skórę, a zimna nie rozpuści wszystkich zanieczyszczeń.
Pamiętaj aby przywrócić skórze odpowiednie pH – tonikiem, nakładaj go nasączonym wacikiem ruchami okrężnymi, całą dłonią lub atomizerem co ja lubię najbardziej.
c.Odpowiednie nawilżenie:
Po wykonaniu demakijażu i stonizowaniu skóry, należy koniecznie nałożyć kosmetyk nawilżający. Rodzaj kremu trzeba dobrać do typu i potrzeb skóry.
Codzienny demakijaż jest podstawą pielęgnacji. Nie ryzykuj, dbaj o swoją skórę a ona odwdzięczy Ci się. Wykonanie demakijażu to zaledwie kilka minut. Leczenie następstw niedokładnego oczyszczenia twarzy przed snem jest o wiele dłuższe, trudniejsze i zdecydowanie bardziej kosztowne.
Poranne oczyszczanie
Czy skórę oczyszczamy tylko wieczorem? Absolutnie nie. Wykonanie dokładnego demakijażu przed snem nie powinno zwalniać nas z obowiązku oczyszczenia twarzy ponownie rano. Nasza skóra po nocy pełna jest zanieczyszczeń i nadmiernego sebum. Dokładne umycie twarzy rano jest tak samo ważne, jak wieczorny demakijaż.
Po nocy dobrze jest oczyścić skórę delikatnym kosmetykiem myjącym, a następnie przetrzeć skórę wacikiem kosmetycznym nasączonym tonikiem, a następnie nałożyć dobry krem nawilżający.
Zapraszam Cię do mojego gabinetu, gdzie dobiorę odpowiednie składniki aktywne w Twoim spersonalizowanym kremie!
Perfect Beauty